ALUMINIUM CZĘSTOCHOWA

Z aluminium wykonujemy blachy gorącowalcowane, zimnowalcowane, kotłowe, łezkowe, ocynkowane oraz wypałki na wymiar. W ofercie znajdą Państwo także dwuteowniki (HEA, HEB, HEM, IPE, IPN), kątowniki (gorącowalcowane i zimnogięte) oraz ceowniki (gorącowalcowane, zimnogięte i ekonomiczne).

  • Już od 10,60 zł za kilogram!

Polecamy również wykonywane przez nas aluminiowe pręty (płaskowniki, okrągłe, kwadratowe i zbrojeniowe) oraz rury (bez szwu, ze szwem, kotłowe oraz ocynkowane).

Aluminium- wykorzystanie

Aluminium należy do metali lekkich. Produkty wykonane z tego materiału charakteryzują się bardzo optymalnymi właściwościami technicznymi. Aluminium stosuje się w przypadku produktów które mają być wytrzymałe, a przy tym lekkie. Możemy liczyć, że ten sam produkt wykonany ze stali, będzie znacznie cięższy.

Materiał ten odnajduje swoje zastosowanie w budowie wszelkich elementów konstrukcyjnych, w których wymagana jest lekkość i trwałość. Choć aluminium jest mniej wytrzymałe od stali, to bardzo często stosuje się je jako uzupełnienie do ciężkich konstrukcji stalowych.

Aluminium, m.in. poprzez bardzo dobry stosunek wytrzymałości do ciężaru właściwego, jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym np. w:

  • przemyśle spożywczym - np. folie aluminiowe, puszki,
  • przemyśle motoryzacyjnym - karoserie, elementy wyposażeniowe w samochodach,
  • przemyśle budowniczym - zadaszenia, ekrany, profile i inne konstrukcje.

W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę produktów wykonanych z aluminium, od blach po rozbudowane konstrukcje, indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta.